MAGMA ismi, firmanın metal döküm sektörü ile kurduğu güçlü ilişkiler ve imza attığı birçok başarılı proje ile birlikte günümüzde yenilikçi ve efektif döküm çözümlerinin doğru adresi olarak akla gelmektedir. Derin bir geçmişe sahip döküm tecrübesini ürettiği simülasyon yazılımları ile birleştirerek; müşterilerine tasarım ve proses optimizasyonları konusunda en iyi hizmeti sunmaktadır. Mükemmel Dökümleri esas alan şirket felsefesi doğrultusunda müşterileri ile proaktif ilişkiler kurarak, üretim proseslerine simülasyon teknolojilerinin uygun şekilde entegrasyonu için büyük bir efor sarfetmektedir.

MAGMA’nın müşterilerine sunduğu ürün ve servis portföyünde; MAGMASOFT® yazılımı, en güncel versiyonu olan MAGMA5 ile birlikte parça tasarımları ve optimizasyonları için mühendislik hizmeti de bulunmaktadır. Bugün, MAGMASOFT® metal döküm sanayinin her kolunda tasarım ve optimizasyon amacıyla kullanılmakta olup; özellikle otomotiv endüstrisi ve ağır sanayi kollarına yönelik döküm yapan firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Bunun yanında MAGMAacademy bünyesinde hazırlanan eğitim programları, seminerler ve atölye çalışmaları ile kullanıcılarına döküm simülasyon yazılımı kullanma becerilerini geliştirme fırsatı sunmaktadır. MAGMAacademy, kişisel veya profesyonel olarak kendini geliştirmek isteyen mevcut kullanıcıların yanında simülasyon sonuçlarını yorumlamak ve buna gore iyileştirme yapmak isteyen mühendislere de eğitim fırsatı sağlamaktadır.

MAGMA; yazılım geliştirme, teknik destek, satış ve eğitim departmanlarında çalıştırmak üzere, 115’ü Aachen’daki merkezinde olmakla beraber dünya genelinde toplam 240 kişiyi istihdam etmektedir. Yazılım geliştirme bölümünde çalışan 50 kişi ile birlikte birçok dökümhanedekinden daha büyük olan mühendislik ekibiyle döküm sanayinin en önemli yetkinlik merkezlerini meydana getirmektedir.

MAGMA Giessereitechnologie GmbH 1988 yılında kurulmuş olup merkezi Almanya’nın Aachen kentinde bulunmaktadır. Dünya genelinde 60 ülkede müşterilerine A.B.D., Singapur, Brezilya, Güney Kore, Türkiye, Hindistan, Çin ve Çek Cumhuriyeti’ndeki ofisleri aracılığı ile doğrudan hizmet ve destek vermekte olup; 30'dan fazla anlaşmalı temsilcilik ile de global olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

MAGMA - Committed to Casting Excellence

MAGMA YAKLAŞIMI

MAGMA yaklaşımı metal dökümcülerine, kalıp üreticilerine ve döküm parça kullanıcılarına tüm proseslerinde maliyetleri düşürme ve değer yaratma konusunda yeni ve etkili bir bakış açısı sunmaktadır. Bu yaklaşım Otonom Optimizasyon modülünde de kendini göstermekte; üretime geçmeden önce en uygun parça ve kalıp tasarımlarının belirlenmesinde ve optimum proses parametrelerinin tespitinde kullanıcılarına büyük fayda sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi

MAGMA Çözümler

Ürün ve servislerimiz hakkında daha fazla bilgi :